PManager.pl

"Przekazując wiedzę o metodycznym zarządzaniu projektami chcemy sprawić,
aby realizowane przedsięwzięcia przebiegały w sposób kontrolowany i bezpieczny,
z poszanowaniem takich wartości jak: uczciwość, szacunek, odpowiedzialność,
profesjonalizm, partnerstwo i zaangażowanie."
Błąd
  • JFTP::login: Unable to login
  • JFTP::mkdir: Bad response
  • JFTP::chmod: Bad response
PManager.pl - Zarządzanie Projektami
Spotkanie Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska
Wpisany przez admin   
Środa, 09 Maj 2012 12:43

W imieniu Rady Małopolskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska serdecznie zapraszamy na majowe spotkanie Grupy Regionalnej, które odbędzie się w Biurze Grupy PM w Krakowie, przy ulicy Smoleńsk 29 (II piętro), we wtorek 15.05 w godzinach 18:00-20:00.

Zmieniony ( Środa, 09 Maj 2012 12:45 )
Więcej…
 
Kiedy czas „przecieka przez palce”
Wpisany przez Łukasz Lechert   
Sobota, 14 Kwiecień 2012 15:26

Czas jest dobrem, którego w żaden sposób nie można odtworzyć, wydłużyć, czy też zwielokrotnić. Nie można sobie kupić czasu tyle ile się potrzebuje, nie można w żaden sposób zawrócić do punktu czasowego z przeszłości. Te argumenty stanowią, że czas do dyspozycji każdego jest zasobem bezcennym, a efektywne i skuteczne zarządzanie czasem i sobą w czasie jest podstawową umiejętnością we współczesnym świecie.

Zmieniony ( Poniedziałek, 16 Kwiecień 2012 08:12 )
Więcej…
 
Zarządzanie zmianą w administracji publicznej - artykuł
Środa, 07 Marzec 2012 09:56

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nową publikacją pod tytułemZarządzanie zmianą w organizacjach publicznych. Projektowanie i wprowadzanie nowoczesnych metod i narzędzi zarządczych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie wydaną przez Wojewódzki Urzędu Pracy w Krakowie w ramach realizowanego w latach 2009 - 2012 projektu p.t. „Wsparcie dla rozwoju Publicznych Służb Zatrudnienia w Małopolsce”.

Zmieniony ( Czwartek, 08 Marzec 2012 08:54 )
Więcej…
 
SCRUM widziany oczami klienta - Mistrz Scruma
Wpisany przez Mateusz Witański   
Czwartek, 01 Marzec 2012 17:04
"Scrum Master jest odpowiedzialny za to, by Scrum był rozumiany i stosowany. Scrum Masterzy dokonują tego poprzez upewnianie się, że Zespół Scrumowy stosuje się do założeń teorii Scruma, jego praktyk i reguł postępowania. Scrum Mastera można określić mianem przywódcy służebnego w stosunku do Zespołu Scrumowego."Ken Schwaber, Jeff Sutherland „Scrum Guide”

Kim w projekcie jest Scrum Master? Czy pełni on rolę Kierownika Projektu? Takie pytanie zadaje sobie wielu klientów. Dla każdego Mistrza Scruma jest oczywistym, że nie są oni kierownikami projektu. Może część się nawet obrazi za takie porównanie. Pełni on nieco inną rolę w zespole scrumowym, gdyż ma on być raczej osobą koordynującą prace zespołu, reprezentującą zespół na zewnątrz, gaszącą wewnętrzne konflikty czy motywującą członków zespołu do bardziej efektywnej pracy. Wśród jego zadań nie ma takich rzeczy, jak tworzenie i pilnowanie harmonogramu, budżetowanie, zarządzanie zespołem ludzkim, komunikowanie wewnątrz i na zewnątrz zespołu projektowego czy zbierania i weryfikowania wymagań. A takie mniej więcej są zadania Kierownika Projektu.

Zmieniony ( Czwartek, 01 Marzec 2012 17:20 )
Więcej…
 
Spotkanie SGR IPMA Polska
Wpisany przez admin   
Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 08:29

ŚRODOWISKO MIĘDZYNARODOWE – SZANSA CZY ZAGROŻENIE DLA PROJEKTU? – spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska 

W dniu 26 stycznia 2012 odbędzie się spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Tematem przewodnim będzie współpraca w międzynarodowym środowisku projektowym. Z prelekcją nt. „Środowisko międzynarodowe – szansa czy zagrożenie dla projektu?” wystąpi mgr Maciej Deląg, Kierownik Projektów Kapitałowych na terenie GMMP zakładu Opla w Gliwicach.

Uzupełnieniem prelekcji będzie szkolenie merytoryczne, prowadzone przez trenera firmy szkoleniowej Wrzesiewski & Miler s.c., a tematem szkolenia będzie kultura organizacji i przełożenie na zarządzanie projektem. W trakcie spotkania przedstawiona zostanie także konferencja PMDays, organizowana przez Śląską GR IPMA Polska oraz Politechnikę Śląską.Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w budynku Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Katowicach przy ul. Krasińskiego 13, sala 308. Serdecznie zapraszamy. 

Zmieniony ( Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 08:36 )
Więcej…
 
SCRUM widziany oczami klienta - Inspekcja
Wpisany przez Mateusz Witański   
Wtorek, 03 Styczeń 2012 17:14

"Osoby wykorzystujące Scruma muszą poddawać częstej inspekcji scrumowe artefakty, którymi się posługują oraz postępy na drodze do realizacji celu tak, by wykrywać niepożądane odstępstwa. Inspekcja nie powinna jednak być zbyt częsta, aby nie stanowiła przeszkody w wykonywaniu pracy. Inspekcje przynoszą najwięcej korzyści, gdy są sumiennie przeprowadzane przez wykwalifikowanych inspektorów, bezpośrednio w miejscu, w którym wykonywana jest praca. "

Ken Schwaber, Jeff Sutherland „Scrum Guide”

Jednym z filarów metodyki SCRUM jest inspekcja, wcześniej określana jako kontrola. Słownictwo tutaj nie jest najważniejsze, gdyż istota jest w tym wypadku taka sama. Trzeba jak najwięcej wiedzieć o procesach zachodzących w projekcie, aby reagować w odpowiedni sposób na ewentualne problemy. Są jednak dwa założenia do prawidłowego wykonywania inspekcji, powinna być dyskretna oraz fachowa.

Zmieniony ( Wtorek, 03 Styczeń 2012 17:30 )
Więcej…
 
Studium przypadku - wdrożenie IT. Instalacja czy zmiana biznesowa?
Wpisany przez Paweł Schmidt   
Środa, 30 Listopad 2011 15:41

Wprowadzenie nowego, lub zmiana istniejącego systemu informatycznego staje się nieodłącznym elementem funkcjonowania w teleinformatycznym społeczeństwie XXI wieku. Systemy IT towarzyszą nam zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, wspierając różnego rodzaju procesy, w których na co dzień uczestniczymy – wypłacając pieniądze z bankomatu, przeglądając strony internetowe, wysyłając e-maile czy też po prostu telefonując. Dynamika środowiska związana z postępem technologicznym czy też zmianą wymagań biznesu powoduje, że stare systemy są zastępowane nowszymi a nowe systemy wkraczają w obszary do tej pory „analogowe”. Pojawiające się przy tej okazji pojęcie „wdrożenie systemu” stało się swoistego rodzaju słowem-kluczem często zawierającym bliżej nieokreślone działania, za które klient – użytkownik systemu otrzymuje często słoną fakturę. Czym zatem jest wdrożenie systemu? Jaki jest jego zakres i cel? Co wdrożenie ma zapewnić? Jak poznać dobrze przeprowadzone wdrożenie i czy musi ono faktycznie kosztować?

Zmieniony ( Poniedziałek, 19 Grudzień 2011 13:11 )
Więcej…
 
SCRUM widziany oczami klienta – Wykresy wypalania
Czwartek, 15 Grudzień 2011 12:48

"Wykres wypalania jest graficznym przedstawieniem pracy pozostałej do wykonania w czasie. Oznacza to, że tworzony jest wykres pozostałej do wykonania pracy. Jest to narzędzie przydatne do przewidywania, kiedy zostaną zakończone wszystkie prace."

Choć z ostatniej wersji „Scrum Guide” wykresy wypalania zniknęły, warto zastanowić się nad tym narzędziem w kontekście prezentacji wyników pracy przez zespół scrumowy interesariuszom projektu. Jak każdy wykres, także to narzędzie w większym stopniu ma na celu pokazanie tendencji bądź pochwalenie się postępami, niż ma rzeczywisty i miarodajny charakter.

Zmieniony ( Czwartek, 15 Grudzień 2011 12:54 )
Więcej…
 
Nowe poziomy certyfikacji IPMA
Piątek, 09 Grudzień 2011 11:35

 

W 2012 roku Stowarzyszenie IPMA (International Project Management Association) wprowadza nowy dwupoziomowy system certyfikacji dla konsultantów.

Produkt został zatwierdzony we wrześniu w Norwegii przez zgromadzenie delegatów IPMA i został zatwierdzony przez wszystkie stowarzyszenia IPMA (w Polsce Stowarzyszenie Project Management Polska).

System certyfikacji obejmie konsultantów w zakresie Zarządzania Projektami (Certified Project Management Consultant - IPMA® PMC) oraz Zarządzania Programami i Portfelami Projektów (Certified Programme and Portfolio Management Consultant - IPMA® PPMC).

Zmieniony ( Piątek, 09 Grudzień 2011 12:02 )
Więcej…
 
Inauguracja Akademii Młodego Project Managera
Piątek, 25 Listopad 2011 15:13

- Bycie inżynierem i specjalistą od zarządzania projektami to znakomite połączenie kompetencji – mówił dr. Inż. Paweł Schmidt, trener Grupy PM podczas, wczorajszego (23.11.2011) inauguracyjnego wykładu Akademii Młodego Project Managera.

Akademia Młodego Project Managera to cykl wykładów i warsztatów z zakresu Zarządzania Projektami organizowanych przez Grupę PM pod patronatem JM Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej, ze wsparciem Fundacji dla AGH oraz stowarzyszenia BEST AGH. W środowym wykładzie uczestniczyło 230 osób, wśród nich Prorektor ds. rozwoju AGH prof. Dr. Hab. Inż. Jerzy Lis.

Zmieniony ( Piątek, 25 Listopad 2011 15:14 )
Więcej…
 


Strona 2 z 5

Najbliższe wydarzenia

Simplepie detected an error. Please run the compatibility utility.
The following Simplepie error occurred:
A feed could not be found at http://www.google.com/calendar/feeds/e97tpockjk4ajn69gsv620ujjg%40group.calendar.google.com/public/full?futureevents=true&sortorder=ascending&orderby=starttime&singleevents=true&hl=pl-PL&

Szkolenia otwarteZapraszamy do zapoznania się kalendarzem szkoleń otwartych oraz pełnym katalogiem szkoleń
realizowanych przez Grupę PM. Gwarantujemy najwyższą jakość treningów menadżerskich prowadzonych przez doświadczonych trenerów, praktyków zarządzania projektami.

Najpopularniejsze

Sonda

Metodyka zarządzania projektami w Twojej firmie to:
 

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Google

RSS

 PManager.pl RSS 

Reklamy

Obecnie oglądasz:  Strona główna